!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd" ||SVART ORM|| - 2009 - Festiwal "Wikingowie i Wenedzi V" w Ryni
Festiwal "Wikingowie i Wenedzi V" w Ryni
Długo wyczekiwałem na kolejną edycje spotkania nad Zalewem Zegrzyńskim z osobistych pobudek, po prostu kierował mną sentyment i wspomnienia z lat minionych.

Do grodu w Ryni wybraliśmy się już w czwartkowy wieczór na zaproszenie Einara. Na miejsce dotarliśmy późnym wieczorem, w deszczu i słocie, zmęczeni i wyczerpani. W grodzie na czas noclegu rozłożyliśmy się w Halli, tam była okazja, aby biesiadować z drużynami, które jak my zawitały wcześniej na grodzie. Nowy dzień nie przyniósł poprawy pogody, plucha i chłodny wiatr z nad zalewu zniechęcały do działania. Mimo to sprawnie wraz z Astrid i Bjornem rozstawiliśmy namioty, aby złożyć w nich nasze rzeczy i rozpocząć Zycie obozowe. Powoli przybywało nas coraz więcej, aby w Sobotę zasiąść wspólnie przy ognisku w składzie: Leif, Bjorn, Astrid, Lutek, Kaczor, Thoreya, Fenris, Aldis.

Wyjazd był świetną okazją wspólnego spędzenia czasu. Razem przygotowywaliśmy pożywienie i organizowaliśmy sobie Zycie obozowe. Wspólnie dbaliśmy o ład przy obozowisku i wspólnie się bawiliśmy. Atmosfera samego festiwalu nie była tym, czego się spodziewałem, szczerze mówiąc nawet nie chciało mi się walczyć. Przybyło niewiele drużyn w porównaniu z moimi wspomnieniami z przed 3 lat. Pogoda była paskudna. Jednak ze względu na czas, jaki spędziłem wspólnie z moimi przyjaciółmi - drużyną uważam ten wyjazd za wielce udany i obyśmy częściej wyruszali wspólnie w tak licznym składzie. Ignorancją byłoby nie wspomnieć o 1. miejscu Bjorna w konkursie łuczniczym, oraz o biesiadzie, na której nie zbrakło jadła nawet dla najbardziej nienasyconych.